صفحه اول    اجتماعی    فرهنگی    شهرستانها    ادارات و سازمانها    ورزشی    ارتباط با خبر البرز   جمعه، 31 فروردین 1397 - 23:35   
  تازه ها در خبر البرز :  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 2252دوشنبه، 26 تیر 1396 - 11:40
کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان توسعه همه جانبه را میسر می سازد
مویدی - شهردار کرج گفت: کار آفرینی، استفاده از تولیدات داخلی، ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار، توسعه فناوری و اقتصاد دانش بنیان و جلب سرمایه گذاری های بخش خصوصی از جمله محورهای رسیدن به رشد و توسعه پایدار اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه است.
  

به گزارش سمن البرز به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج علی ترکاشوند با بیان این مطلب عنوان کرد: تامین زیرساخت های لازم جهت توسعه کارآفرینی، فعال سازی امکانات و ظرفیت های موجود در کشور به منظور افزایش رفاه اقتصادی و اجتماعی مردم، تامین منابع مالی، حمایت از سرمایه‌های انسانی و علمی، از راهکارهایی است که با اجرایی شدن آن رسیدن به توسعه ای پایدار و همه جانبه میسر می شود.

شهردار کرج با اشاره به اینکه تحقق این مهم علاوه بر همت مسئولان ذیربط، همراهی مردم را می طلبد، اظهار داشت: برنامه ریزی بر اساس اقتصاد دانش بنیان و توجه به قشر جوان و نخبگان برای رسیدن به فناوری های نوین، علاوه بر کاستن از معضل بزرگی نظیر بیکاری، جایگاه کشور را در عرصه های مختلف ملی و جهانی ارتقاء می بخشد و زمینه ساز آسایش و آرامش بسیار مطلوب هموطنان است.

ترکاشوند ادامه داد: تقویت عزم ملی، پیاده سازی اقتصاد مقاومتی، افزایش درک اجتماعی نسبت به اهمیت توسعه علم و تقویت فرهنگ کسب و کار و دانش بنیان؛ سیاست هایی اصولی است که با بکارگیری آن می توان تمامی فشارهای خارجی  را بی اثر کرد و چنین فشارهایی را به فرصت تبدیل نمود.

این مسئول ارشد شهری بیان کرد: در دنیای کنونی توسعه مبتنی بر دانایی، جایگزین توسعه مبتنی بر مواد اولیه و سرمایه شده است و کشورها به سمت اقتصاد دانش محور رفته‌اند که از ابتدای فعالیت دوره چهارم شورای اسلامی شهر کرج تا کنون این تفکر در برنامه ریزی های مدیریت شهری در نظر گرفته شده و تا حد قابل قبولی هم به اجرا درآمده است.

 

   
  

اگر این خبر نظر شما را جلب نموده است ممکن است برای دوستانتان نیز جالب باشد. پیشنهاد میکنیم که در شبکه های اجتماعی آن را به اشتراک بگذارید: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
 کد امنیتی:
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
اخبار استان البرز (خبر البرز سابق) 1391 © "پایگاه اطلاع رسانی اخبار استان البرز درستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ وارشادکشور ثبت شده است"
info@khabarealborz.com
پشتیبانی توسط: گروه نرم افزاری فکا