صفحه اول    اجتماعی    فرهنگی    شهرستانها    ادارات و سازمانها    ورزشی    ارتباط با خبر البرز   یکشنبه، 27 اسفند 1396 - 03:14   
  تازه ها در خبر البرز :  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 2262سه شنبه، 27 تیر 1396 - 15:00
لزوم توجه به آمایش سرزمینی آسیب‌های اجتماعی
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سید مهمدی خاموشی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در بازدید از استان البرز، گفت: توجه به آمایش سرزمینی آسیب‌های اجتماعی ضروریست.
  

به گزارش اخبار البرزبه نقل ازسپیدارآنلاین، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سید مهمدی خاموشی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی در بازدید از استان البرز، گفت: توجه به آمایش سرزمینی آسیب‌های اجتماعی ضروریست. وی با اشاره به دغددغه مقام معظم رهبری مد ظله العالی در رابطه با بررسی راهکارهای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی در سطح کشور گفت: مسئولان باید نسبت به شناسایی مناطق آسیب زا و تلاش در جهت رفع این آسیب توجه بیشتری داشته باشند و در این راستا آمایش سرزمینی و تولید اطلاعات مناطق آسیب زا با توجه به داده‌های دقیق لازم و ضروریست. وی تصریح کرد: باید با بهرگیری از داده‌های دقیق نسبت به شناسایی مناطق آسیب زا در مناطق مختلف کشور چه شهر و چه روستا اقدام شود و خوشبختانه سازمان تبلیغات اسلامی در این زمینه به خوبی نفوذ کرده و گزارش آن به طور مفصل خدمت مقام معظم رهبری مدظله العالی رسیده است. رییس سازمان تبلیغات اسلامی کشور، ادامه داد: بعد از آمایش سرزمینی و شناسایی مناطق آسیب زا باید تلاش کنیم که با ارائه طرح‌های فرهنگی و اجرای کردن آنها از میزان آسیب‌ها و معضلات اجتماعی در سطح کشور بکاهیم و همانطور که در تمام زمینه‌های امنیتی، علوم وفنون، فرهنگ و تمدن، بهداشت، مخابرات و هوا و فضا آمایش سرزمینی بسیار خوبی انجام شده است باید در زمینه شناسایی و رصد دقیق مناطق آسیب زا نیز این اقدامات صورت بگیرد. وی با اشاره به بیانات «معظم له» که فرمودند؛ من خود را موظف می دانم رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی را در اولویت قرار دهم، افزود: در نشست شورای فرهنگی با مقام معظم رهبری 5 مورد از آسیب‌های اجتماعی قبیل اعتیاد به مواد مخدر، طلاق، حاشیه نشینی، سکونت گاه‌های غیر رسمی، فساد و فحشا به‌عنوان مهمترین عوامل معضلات اجتماعی در سطح کشور شناسایی و رصد شده و باید برای رفع این معضلات اقدامات جدی صورت بگیرد. حجت‌الاسلام خامشی، تصریح کرد: یکی از مهمترین آسیب‌ها و معضلات فرهنگی در استان البرز معضل حاشیه نشیی با توجه به وجود زندانهای مختلف به‌ویژه زندان بزرگ قزلحصار در این استان است که همین امر یکی از عوامل اصلی بروز و نشوء پدیده حاشیه نشیی در این استان شده است به همین منظور تبلیغات اسلامی این استان باید با شناسایی و رصد دقیق این مناطق تلاش خود را در جهت رفع آسیب‌های اجتماعی انجام دهد چراکه اگر بتوانیم یک نفر را از این آسیب‌ها نجات بدهیم این امر خرسندی و رضایت خدواند متعال را در بر خواهد داشت. در ادامه حجت‌الاسلام سید عباس مسعودی، مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز، گزارش مفصلی از رصدهای انجام‌شده در زمینه شناسایی مناطق آسیب‌زای استان البرز و اقدامات تبلیغات اسلامی این استان در جهت رفع آن‌ها ارائه داد سپس هر یک از رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی البرز پیشنهادات خود را برای رفع معضلات و آسیب‌های اجتماعی و اقدامات انجام‌شده توسط ادارات تبلیغات اسلامی در حوزه آسیب های اجتماعی ارائه دادند.

   
  

اگر این خبر نظر شما را جلب نموده است ممکن است برای دوستانتان نیز جالب باشد. پیشنهاد میکنیم که در شبکه های اجتماعی آن را به اشتراک بگذارید: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
 کد امنیتی:
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
اخبار استان البرز (خبر البرز سابق) 1391 © "پایگاه اطلاع رسانی اخبار استان البرز درستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ وارشادکشور ثبت شده است"
info@khabarealborz.com
پشتیبانی توسط: گروه نرم افزاری فکا