صفحه اول    اجتماعی    فرهنگی    شهرستانها    ادارات و سازمانها    ورزشی    ارتباط با خبر البرز   جمعه، 31 فروردین 1397 - 23:32   
  تازه ها در خبر البرز :  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 460دوشنبه، 6 خرداد 1392 - 09:11
وزیر ورزش و جوانان: دوره جوانی سرمایه ارشد اجتماعی ماست
وزیر ورزش و جوانان در جمع معاونان امور جوانان استان ها اظهار داشت: ما معتقدیم دوره جوانی سرمایه ارشد اجتماعی ماست. کسی دیگر به جوانی باز نمی گردد لذا برای بهره‌وری از این زمان، خوب است که عده ای برای این دوره فکر و برنامه‌ریزی کنند. به اعتقاد ما و بسیاری از کارشناسان بهترین رگ خواب جوانان ورزش است؛ پس از این نظر ابزار در اختیار وزرات ورزش و جوانان است.
  

به گزارش خبرالبرز  به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر عباسی در تشریح وظایف وزارتخانه در بخش جوانان گفت: ما باید سنین جوانی را در نظر بگیرم به این معنی که باید ببینیم انرژی جوانان چگونه استفاده شود. اگر قبول کنیم سنین جوانی نشاط، غرور، شتاب و ... دارد باید این دوره را خوب اداره کنیم.

وی افزود: عده ای که در کشور حرف از جوانی می زنند دغدغه های جامعه و جوانان را می گویند اما به وظایف یک وزراتخانه توجه ندارند. اگر بنا باشد در وزارت ورزش و جوانان مسائل و دغدغه های جوانان را اجرا کنیم چنین چیزی هیچ وقت اتفاق نمی افتد و تا به حال در هیچ یک از کشورهای دنیا هم اتفاق نیفتاده است.
وزیر روزش و جوانان با اشاره به جمله شهید باهنر که فرمودند: «تربیت راباید از جایی شروع کنیم که[جوانان] می پسندند و به جایی ختم کنیم که مکتب می پسندد»، افزود: عرصه های فرهنگی و تربیتی معمولاً با استقبال جوانان روبه‌رو نمی شود بنابراین باید از راه علاقه و اشتیاق آنها وارد شویم که ورزش یکی از بهترین و مؤثرترین راه هاست و این ابزار در اختیار ماست.
عباسی در تبیین وظایف بخش جوانان وزارتخانه عنوان کرد: ما همه دوره های گذشته سازمان ملی جوانان را مرور کردیم و در حال حاضر همه کارهایی که قبلا در این سازمان انجام می شد را در برنامه کاری خود داریم اما قسمتی از کارها و برنامه ها بنا به دیدگاه کلی دولت تغییر کرده که آن از دست ما خارج است.
وی خطاب به معاونان جوانان استان ها گفت: برای امور تربیتی جوانان خود را از ورزش جدا نکینم تربیت و ورزش در بطن یکدیگرند. قاعده تربیت اسلامی امت نمونه است یعنی باید یک عده را تربیت کنیم که آنها دیگران را تربیت کنند این رویه باید برای مربیان ما تعریف شود.
وزیر ورزش و جوانان با مهم دانستن جلسات ستاد ساماندهی امرو جوانان اظهار داشت: ما نمی خواهیم به جای وزارتخانه های دیگر عمل کنیم ولی این ستاد جایی برای جمع بندی و ارزیابی اقدامات متولیان و دستگاه های اجرایی و اطلاع رسانی آن به مردم است. وی افزود: وظیفه ما این است که بقیه را نسبت به مسائل جوانان حساس کنیم و به دستگاه های متولی این مسائل و آمار و ارقام آن را که از پژوهش ها به دست آمده گوشزد کنیم.
ما باید بدانیم علت ها چیست و رابطه معنی دار آنها را پیدا کنیم و آن را در اختیار دستگاه های متولی قرار دهیم.
وزیر ورزش و جوانان در پایان صحبت های خود در جمع معاونان فرهنگی و تربیتی و امور جوانان استان ها تأکید کرد: وزارت ورزش و جوانان سیاسی نیست ولی این به آن معنا نیست که در انتخابات شرکت نکنیم بلکه باید بر اساس شاخص هایی که مقام معظم رهبری بارها در فرمایشاتشان فرمودند کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب کنیم و با شرکت گسترده در انتخابات، برای خلق حماسه سیاسی به وظیفه خود عمل کنیم.

   
  

اگر این خبر نظر شما را جلب نموده است ممکن است برای دوستانتان نیز جالب باشد. پیشنهاد میکنیم که در شبکه های اجتماعی آن را به اشتراک بگذارید: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
 کد امنیتی:
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
اخبار استان البرز (خبر البرز سابق) 1391 © "پایگاه اطلاع رسانی اخبار استان البرز درستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ وارشادکشور ثبت شده است"
info@khabarealborz.com
پشتیبانی توسط: گروه نرم افزاری فکا